top
spacer

Aktuality

Prosba o pomoc

Jan Stejskal 2.4.2017

Vážení a milí, scholares,

 

obracím se na vás všechny, jako na své kolegyně a kolegy s prosbou o pomoc. Jako člověk cenící si nesmírně akademických svobod nabytých po roce 1989 i jako absolvent Středoevropské univerzity v Budapešti (CEU) si vás dovoluji požádat o podporu. Autokratická maďarská vláda pana Orbána se nyní rozhodla tuto svobodnou a svobodomyslnou univerzitu (která je soukromou institucí a nečerpá z maďarského rozpočtu ani forint) narychlo připraveným zákonem vyhnat ze země. Prosím připojte se ke mně podporou mezinárodní petice i šířením této zprávy, kdekoliv můžete.

S díky

 

Jan Stejskal

Petice: https://www.change.org/p/hungarian-national-assembly-save-the-central-european-university 

Informace: https://www.ceu.edu/category/istandwithceu 

 

Pomoc při organizaci 11. sjezdu českých historiků - profesního setkání historiček a historiků ČR, 13.-15. 9. 2017

Radmila Pavlíčková 31.3.2017

Vážené studentky, vážení studenti,

13.-15. září bude naše katedra pořádat výjimečné setkání historické obce ČR s mezinárodní účastí, které se koná jednou za pět či šest let - historieolomouc2017.upol.cz. Účastnit se budou jako renomovaní historikové a historičky, tak badatelky a badatelé příbuzných oborů, nebude chybět prodej odborných publikací za zvýhodněnou cenu. Jelikož je nyní předregistrovaných několik set osob, potřebujeme při tomto setkání vaši asistenci. Činnosti, s nimiž nám můžete pomoct, najdete v přiloženém souboru. Byli bychom rádi, kdybyste se k jednotlivým činnostem zapsali a uvedli na sebe kontakt. 

Termín zapisování – 20. dubna.

K pomoci při organizaci vyzýváme studentky a studenty bakalářského a magisterského stupně studia. Studující doktorandských programů se buď účastní kongresu aktivně, nebo budou ve věci pomoci osloveni přímo.

Další instrukce naleznete v přiloženém souboru.

Děkujeme za vaši ochotu,

za organizační tým

Radmila Švaříčková Slabáková, Radmila Prchal Pavlíčková

návrhy na témata diplomových prací

Markéta Peřinová 30.3.2017

Vážení studenti,

v příloze naleznete návrhy na možná témata diplomových prací, která nabízejí kolegové z ÚSTR v Praze, a kteří mají i odkazy na zdroje k pracím.

Pokud by vás zaujaly, kontaktujte prosím prof. Burešovou.

Děkuji,

M. P.

Nepřítomnost Jany Oppeltové

Jana Oppeltová 28.3.2017

Milí kolegové a kolegyně,

kvůli náhlé zdravotní indispozici nebudu v tomto týdnu přítomna na katedře. Konat se bude pouze seminář PVH pro repetenty ve středu a čtvrteční výuka od 15.00 do 18.15 hodin pro 1. ročník archivnictví (bude praktická výuka heraldiky) s dr. Šimkovou.

Děkuji za pochopení

Jana Oppeltová 

Návštěva Znojma s Nebraskou

Lyčková Tereza 27.3.2017

Last minute call!

 

V neděli 2. dubna proběhne návštěva Znojma se studenty z Nebrasky, kteří u nás v tomto semestru studují.

V současné době máme několik volných míst také pro další studenty, kteří by chtěli poznat historii Znojma, podívat se do jeho podzemí a navštívit premonstrátský Loucký klášter, především pak části spojené s vinařskou tradící oblasti. 

 

V případě zájmu pište nejpozději do pátečního dopoledne.

Pro podrobnější inforamce pište na níže uvedený e-mail.

IN BETWEEN? NÁBOR 2017

Markéta Peřinová 20.3.2017

Dobrý den,

Rozbíhá se nábor do letního a podzimního kola vzdělávacího projektu, ke kterému dala podnět Evropská síť Paměť a solidarita v dubnu loňského roku. Mladí Evropané prozkoumají historii osmi regionů a během setkání s místními obyvateli uspořádají rodinné archivy a zaregistrují vzpomínky.

Tentokrát účastníci v rámci letního kola vyrazí v červenci do: Berlína, Mostaru (Bosna a Hercegovina), Vojvodiny (Srbsko) a do polsko-litevského pohraničí a v září, v rámci podzimního kola do: oblasti Prespa (albánsko-makedonsko-řecké pohraničí), albánsko-černohorského pohraničí, maďarsko-rumunského pohraničí (Krišana) a do španělsko-francouzského pohraničí. Termín pro zasílání přihlášek do letního kola končí 8. května a do podzimního kola 17. července 2017.

Projekt In Between? je určen pro studenty a nadšence historie, kulturní antropologie, sociologie a audiovizuálního umění ve věku od 18 do 25 let. Účastníci budou pozváni k účasti na mezioborových seminářích (letní kolo: 1.-5. července; podzimní kolo: 13.-17. září) a na studijních návštěvách (letní kolo: 6.-13. července; podzimní kolo: 18.-25. září).

Projekt je spolufinancován v rámci Mezinárodního visegrádského fondu.

Neváhejte se mě zeptat, jestli máte nějaké otázky. Ráda odpovím.

Se srdečným pozdravem,

Karolina Dziełak

Senior Project Manager

European Network Remembrance and Solidarity

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa
phone:  +48 22 395 76 10
fax: +48 22 395 76 01
karolina.dzielak@enrs.eu
www.enrs.eu

     

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność | Europäisches Netzwerk Erinnerung und Solidarität | Emlékezet és Szolidaritás Európai Hálózata | Európska sieť Pamäť a Solidarita | Rețeaua Europeana Memorie si Solidaritate  | Evropská síť Paměť a solidarita

Nepřítomnost Jany Oppeltové

Jana Oppeltová 14.3.2017

Milí kolegové a kolegyně,

jak jsem avizovala, nebudu v tomto týdnu přítomna na katedře. Konat se budou pouze hodiny paleografie v úterý, seminář PVH pro repetenty ve středu a čtvrteční výuka od 15.00 do 18.15 hodin pro 1. ročník archivnictví (bude praktická výuka heraldiky) s dr. Šimkovou.

Děkuji za pochopení

Jana Oppeltová 

Výběrové řízení CEEPUS pro ak. rok 2017/2018

Radmila Švaříčková Slabáková 8.3.2017

Možnost studia (3 měsíce) či badatelského pobytu (1 měsíc) na univerzitách ve Vídni, Krakově, Piliscsabě-Budapešti, Sofii, Kluži, Banské Bystrici a Škodaru.

Hrazeno stipendiem CEEPUSu.

Přihlášky do 27. 3. 2017.

Informační schůzka v pondělí 13. 3. v 16.30 v pracovně R. Švaříčkové Slabákové. 

Další informace v příloze.

 

 

Vodácká exkurze KHi

Jan Stejskal 4.3.2017

Vážení a milí,

dovoluji si vás upozornit, že příslušný příspěvek za pronájem lodí na naši letošní vltavskou exkurzi se vybírá na sekretariátu katedry do konce června.

 

S pozdravem

Jan Stejskal. 

 

 

 

 

Volby do akademických senátů (AS FF a AS UP)

Jan Stejskal 4.3.2017

Vážení a milí,

obracím se na Vás s upozorněním, že byly vyhlášeny volby do akademických senátů (fakultního i univerzitního). Tato vámi volená shromáždění zejména zvolí děkana a rektora - mají navíc zásadní vliv na život naší katedry, její rozpočet, podmínky pro studium... Prosím, věnujte volbám pozornost, povzbuďte schopné kolegy a kolegyně mezi studenty, aby kandidovali, hlasujte...Nedopusťte prosím situaci, kdy by naše katedra neměla zastoupení a rozhodovali o ní jiní. Bližší info viz: http://asff.upol.cz/index.php/volby-2017/

S pozdravem

 

Jan Stejskal 

Zobrazené aktuality: 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 85
patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz